Publikační systém JE PODPOROVÁN PROHLÍŽEČI Internet Explorer, Mozilla a prohlížečích na nich postavených
Publikační systém JE PODPOROVÁN PROHLÍŽEČI Internet Explorer, Mozilla a prohlížečích na nich postavených
Průvodce systémem
Systém MultiCMS poskytuje universální prostředí, které poskytuje přístup k obsahu Vašich stránek. Podívejte se pomocí našich průvodců jak to všechno funguje.
 

Co je redakční systém

CMS, WCM, RS
Narazili jste na zkratky jako je CMS, WCM, RS a nic Vám neříkají?

Co je redakční systém
Co je stručně redakční systém a k čemu se dá využít?

Jak pracuje redakční systém
Redakční systém a ostatní administrační systémy umožňují především přístup k obsahu. Dále obsahují různé podpůrné funkce.

Kdy je vhodné použít redakční systém
Redakční systém můžete použít vždy. Záleží jen na systému, který zvolíte a Vaší představě o obsahu www stránek.

Administrační systém
Redakční systém je vyspělejší formou administračního systému. Zatím co administrační systém většinou jednoúčelně zpřístupňuje možnost editace určité části stránek, redakční systém spravuje celé stránky.

Internetová databáze s redakčním systémem
CMS systém umožňuje vedle správy stránek udržovat i další data.

Jak snadno publikovat na internetu
Pokud nemáte znalosti nebo čas na pracné tvoření statických stránek, můžete využít výhod redakčního systému.

Jak vložit stránku
Jak se vkládá stránka s redakčním systémem MultiCMS?

Moduly redakčního systému MultiCMS
Seznam modulů, výpočet ceny včetně modulů.

Další popis

Základní dělení informací je pomocí adresářů, přesně jak jste zvyklí u souborů  operačního systému. Každý adresář může mít neomezený počet podadresářů. Adresář může mít své specifické vlastnosti a omezení.

Adresář může obsahovat různé druhy položek. Jednotlivé položky lze jednotně přesouvat, kopírovat, mazat či nastavovat jejich pozici. I položka může mít několik specifických vlastností.

Prostředí redakčního systému MultiCMS Kopírování položky do zvoleného adresáře

Systém obsahuje možnost editovat stránky bez znalosti tvorby stránek. Toho je docíleno pomocí WYSIWYG editoru a jeho vlastností. Pomocí speciálních symbolů lze vytvářet šablony či vkládat další dynamický obsah. Ve stránce mohou být také vložené obrázky a odkazy na soubory v systému.  Dodržení designu a standardů je dosaženo pomocí kaskádových stylů (CSS). Editor si načte definované styly a umožní jejich výběr. Editor zobrazuje text ve stylu, který je později i přímo na stránce.

Editor v Microsoft Internet Exploreru Editor v Mozille

Dalšími vestavěnými typy vedle definovatelných typů jsou texty a další položky. Každá položka nese popis, informaci o své verzi, informace o vlastníkovi a další. Lze vkládat a spravovat soubory a jejich verze.

Všechny položky mohou mít své zástupce kdekoliv v systému. Pomocí zástupce lze umístit stejnou položku do více adresářů, ze kterých je přístupná k editaci a dalšímu zpracování.

Pomocí funkce uživatelských typů lze do pár minut definovat typ, který může nést různorodou strukturu dat. Bez zdlouhavého programování budete mít editační okno generované dle parametrů. V současné verzi lze zadat 29 datových typů.

Systém obsahuje podporu různorodého nastavení přístupu. Základním kamenem je uživatel.  Systém nese několik informací o uživateli. Uživatel může být členem několika skupin. Důsledky členství a další informace se dozvíte v dalších částech popisu.

Systém definuje skupiny uživatelů. Samotná skupina může být členem jedné jiné skupiny. Skupina není jen organizační jednotka, ale nese vlastní práva a omezení.

Uživatel i skupina může mít nastavena práva na jednotlivé adresáře. Práv je několik, od čtení, editace až po administraci systému. Lze ovlivnit také přístup k cizím položkám nebo viditelnost části systému. Vyhodnocování práv probíhá v několika krocích. Zjišťuje se, zdá má on sám oprávnění nebo nějaká z jeho skupin a nadřazených skupin.

Právo může být také platné pro podřízené adresáře. Pokud se nalezne někde dané právo, pak je uživateli přiznáno.

Obdobně jako u práv lze omezení přístupu nastavit skupinám i uživatelům. Omezení přístupu funguje na principu omezení IP adres v síti, z kterých lze do systému přistupovat.

Všechny položky, které jsou publikovány mohou být chráněny klíčem. Tímto lze zabezpečit přístup k nepublikovaným položkám pomocí jednotného rozhraní a také zamezit použití nové verze položky bez nové verze klíče.

Více informací se dozvíte v letáku ve formátu PDF.

Na vyžádání vážným zájemcům poskytneme přístup do demonstrační verze.

 
 
 
Tisk
Zpět