LEVNÉ a tudíž dostupné i pro mou tašku
LEVNÉ a tudíž dostupné i pro mou tašku
Jak pracuje redakční systém
Redakční systém a ostatní administrační systémy umožňují především přístup k obsahu. Dále obsahují různé podpůrné funkce.
 

Jedná se o rozhraní pro vkládání a úpravu informací. Data se ukládají do databáze, ze které se také následně čtou při příchodu návštěvníka.

Po přihlášení do administračního rozhraní si naleznete požadovanou informaci, kterou změníte. Po uložení změn se informace zobrazí na webu. Články se v redakčních systémech dají nastavit tak, aby se zobrazili jen v určitém časovém intervalu. Můžete si tak připravit článek, který vyjde další den ráno.

Redakční systém provede po vydání článku mnoho věcí za Vás. Vy text napíšete a uložíte a systém článek pomocí šablon zobrazí, doplní o možnost komentářů, anket a dalších funkcí. Komentáře a ankety můžete spravovat v jiné části redakčního systému.

Nemusíte mít tedy rozsáhlé znalosti. K publikování na internetu Vám stačí jen mírná znalost systému. Tvorba obsahu nemusí záviset jen na Vás! Administrační rozhraní obsahuje systém uživatelů, skupin a práv, které umožní tvořit web více lidem najednou. Každý může spravovat svou sekci a administrátor vše korigovat.

Podívejte se, jak vznikla tato stránka

Jak jsme napsali tuto stránku - Kliknutí zvětšíte

 
 
 
Tisk
Zpět